BUCHI Rotary Evaporator

Laboratuvar Rotary Evaporatör Çözümleri

Laboratuvar Cihazları

Laboratuvar Rotary Evaporatör Çözümleri
Rotary Evaporatör

Rotary Evaporatör (Döner Buharlaştırıcı) Sistemleri, kontrollü vakum atmosferi altında solventin buhar basıncının düşürülerek, düşük sıcaklıkta analit korunarak buharlaştırma yapan sistemlerdir.
Uygulamanın etkinliği, Banyo / Ürün Sıcaklığı, Vakum Atmosferi ve Kondanser Soğutma Performansının Koordinasyonu ile Sağlanır. Ana Sistem Bileşenleri, Rotary Evaporatör (Döner Buharlaştırıcı), Vakum Pompası, Vakum Kontrol Sistemi (Interface) ve Chiller (Soğutmalı Sirkülatör) Ünitelerinden Oluşmaktadır.

Buchi R300
Döner Buharlaştırıcı

Buchi Rotavapor R300 Sistemleri ile Dinamik Distilasyon ile tanışın. Tam otomasyonlu işletim sayesinde zorlu uygulamalar ve yoğun analizlerinden kalan vaktinizi kendinize ayırın.

Buchi R100
Döner Buharlaştırıcı

Buchi Rotavapor R100 Serisi ile temel uygulama ihtiyaçlarınızı optimimum sistem bileşenleri ile sağlayın. Uygulamanızı güvenli ve kontrollü hale getirin.

Neden Buchi Rotary Evaporator Serisi ?

“Kalite Ellerinizde” felsefemizi ve eylemlerimizi şekillendiren yol gösterici bir ilkedir. Bu ilke, ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap veren üstün hizmetler sunmamızı sağlıyor. Müşterilerimizle yakın temas halinde kalarak, ihtiyaçlarınızı anlıyor optimal çözümler üretiyoruz. Bu yüzden, sizleri ve
işinizi daha da iyi anlamak için iletişimde kalmaya ve çok çalışmaya devam ediyoruz. Sizlere ve uygulamalarınıza katma değer sunan yüksek kaliteli ürünler, sistemler, çözümler, uygulamalar ve hizmetler sunarak size yardımcı oluyoruz. Sizlere, uygulamalarınıza ve işinize tamamen odaklanmanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Kolay

Kompleks uygulamaları yönetiyor, zorlu işleri kolay çözümler üretmek ve işinize odaklanmak istiyorsunuz. Bu aşamada sizlere özenle tasarlanmış çözüm önerileri yanı sıra, kullanımı kolay enstrüman ve sistemler ile de destekliyoruz.

Yetkin

Kullanıcı ihtiyacına tam olarak cevap verecek şekilde özelleştirilmiş sistem çözümleri istiyorsunuz. İhtiyaç duyulan yetkin desteği sağlayacak teknolojik uzmanlığa ve onlarca yıllık tecrübe ile, sizinle birlikte çalışarak özelleştirilmiş ürünler, sistemler, çözümler, uygulamalar ve hizmetler geliştiriyoruz.

Güvenilir

Ürünler, sistemler, çözümler, uygulamalar ve hizmetler açısından çözüm ortağınıza tamamen güvenebilmek istiyorsunuz. Ekipmanlarımızın kalitesi ve işlevselliğinin garantisini sağlıyor ve müşteri memnuniyetini sağlamak adına ihtiyaç duyduğunuz an hızlı ve etkin bir biçimde çözüm üretmeye devam ediyoruz.

Uygun Maliyet

Etkin çözüm yöntemleri kullanarak, alınabilecek en iyi sonuçları hedefliyorsunuz. İşleriniz ve süreçlerinizin ekonomik bir biçimde ele alınmasına yardımcı oluyor; üst düzey maliyet / performans için çabalıyoruz.

Güvenli

Güvenliğin yüksek öncelik sayıldığı bir çevrede çalışıyorsunuz. Sizinle yakın iş birliği kurarak; ürünler, sistemler, çözümler, uygulamalar ve hizmetlerimizin kullanıcı ve çevre için mümkün olan en güvenli hale getirilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Global

Kişisel hizmete ve hızlı iletişim ağına önem veriyorsunuz. Uluslararası bir aile şirketi olarak, destek merkezimiz ve yetkin dağıtım iş ortaklarımız ile müşterilerimizin bulunduğu her lokasyonda yer almaktayız. Yerel servis birimlerimiz ve dünya genelinde sahip olduğumuz çok sayıda memnun müşteri portföyümüz size doğru çözüm ortağı ile çalıştığınızı garanti ediyoruz.​

Sürdürülebilir

Günümüz çevre sorunları göz önünde bulundurulduğunda konuya duyarlı yaklaşan bir çözüm ortağı tercih ediyorsunuz. Çevre dostu süreçleri ve uzun hizmet ömrüne ürünleri destekliyoruz. İleri teknolojilerimiz sayesinde enerji ve su sarfiyatını minimuma indirerek çevreye bıraktığımız karbon ayak izini minimize ediyoruz. ​

Sistem Bileşenleri

Rotary Evaporatör (Döner Buharlaştırıcı) Sistemleri, kontrollü vakum atmosferi altında solventin buhar basıncının düşürülerek, düşük sıcaklıkta analit korunarak buharlaştırma yapan sistemlerdir.
Uygulamanın etkinliği, Banyo / Ürün Sıcaklığı, Vakum Atmosferi ve Kondanser Soğutma Performansının Koordinasyonu ile Sağlanır. Ana Sistem Bileşenleri, Rotary Evaporatör (Döner Buharlaştırıcı), Vakum Pompası, Vakum Kontrol Sistemi (Interface) ve Chiller (Soğutmalı Sirkülatör) Ünitelerinden Oluşmaktadır.

Döner Buhalaştırıcı

Sisteme İsmini Veren Rotary Evaporatör (Döner Buharlaştırıcı) Ünitelerimizi Tanıyın...

Kontrol Üniteleri

Evaporasyon / Distilasyon İşleminizi Otomatik Kontrollü Hale Getirin...

Vakum Pompaları

Sisteminizin için Gerekli Vakum İhtiyacınızı Sağlayın...

Soğutucu Sirkülatör

Operasyon Etkinliğinizi Optimize Edin, Çevreyi Korumaya Duyarlı Olun...

Buchi Çözümleri:
«Rotavapor® Dynamic Pro ile Dinamik Distilasyon»

En uygun işletim ve  yüksek tekrarlanabilirlik.  tekrarlanabilirlik. “Rotavapor® Dynamic Pro” çözümü ile tam otomasyon, entegre solvent kütüphanesi ile uygulama  tabanlı kullanıcı yönlendirmeli çalışma, veri kaydı ve gerçek zamanlı grafikler sunuyoruz. Rotavapor® Dynamic Pro Çözüm Paketleri, Hız Kontrollü ve Chiller (Soğutucu Sirkülatör) içerir.

Buchi Rotary Evaporator Kullanım Alanları

1957’de, BUCHI ilk ticari rotary evaporasyon cihazını piyasaya sunmuştur. Teknoloji uzmanlığı ve engin müşteri ilişkileri ile Rotavapor® cihazını daha da geliştirerek akıllı ve tam entegre sistem haline getirmiştir. Kullanıcı ihtiyacına göre, İtinayla tasarlanmış çözüm önerilerimiz, AR-GE (R&D), Kalite Kontrol
(QC) ve Üretim alanlarında çeşitli endüstrilerde farklı ihtiyaçları karşılamaktadır.

İlaç Sektörü

Kalite Kontrol (QC) ve AR-GE (R&D) departmanlarında laboratuvar ölçeğindeki formülasyonlarda;


· Distilasyon
· Konsantrasyon
· Evaporasyon

Kimya Sektörü

Kalite Kontrol (QC), AR-GE laboratuvarlarındaki günlük uygulamalarda ve Üretim amaçlı Endüstriyel sistemler;

· Konsantrasyon
· Evaporasyon
· Geri Döngü (Reflux) Rekasiyonları · Kristllanme Reaksiyonları

Akademik / Eğitim

Akademik eğitimde çok çeşitli uygulamalarda:

· Konsantrasyon
· Evaporasyon
· Geri Döngü (Reflux) Rekasiyonları · Kristllanme Reaksiyonları
· Soxhlet Ekstraksiyon

Gıda Sektörü

Yiyecek-İçecek endüstrisinde kalite kontrol alanında olduğu kadar yeni içerik ve bileşenlerin (formülasyon) geliştirilmesinde;

· Distilasyon
· Konsantrasyon
· Evaporasyon

Yem Sektörü

Yem endüstrisinde kalite kontrol alanında olduğu kadar yeni içerik ve bileşenlerin geliştirilmesinde;

· Distilasyon
· Konsantrasyon
· Evaporasyon

Çevre Analizleri

Çevresel Kirlilik Analizlerin'de numune hazırlama aşamasında;


· Konsantrasyon
· Soxhlet ekstraksiyon
· Evaporasyon

BUCHI Ürünleri

Rotavapor® R-300 Rotary Evaporatör

Buchi R300 Rotary Evaporatör, kullanım kolaylığı ve çok yönlülük açısından yüksek kullanıcı beklentileri karşılamaktadır. Modüler tasarımı, Rotavapor® R300'ün merkezi bir arayüz ile (I300/I300Pro) her bir bileşenin (V300/F3XX) otomatik olarak yönetildiği tam entegre otomasyonlu bir sisteme genişletilmesini sağlar.

Rotavapor® R-100 Rotary Evaporatör

Buchi R100 Rotary Evaporatör, BUCHI’nin yüksek kalite standartları ile genel buharlaşma uygulamalarınızda temel ihtiyaçları karşılamak için giriş seviyesi ekonomik Rotavapor® çözümdür.

I-300 (Interface)
Kontrol Ünitesi

Buchi I300 Kontrol Ünitesi, bir Rotavapor® R-300 sisteminin tüm işlem parametreleri için merkezi kontrol ünitesidir. Dönüş Hızı, sıcaklık (ısıtma, soğutma, buhar) ve basınç parametreleri yönetir. Entegre solvent kütüphanesi ise kolaylık sağlar.

I-300 Pro (Interface)
Kontrol Ünitesi

Buchi I300 Kontrol Ünitesi, tüm işlem parametrelerini bir bakışta yönetmek ve görüntülemek için 7 "dokunmatik ekran sunar. Gelişmiş çalışma modları, kayıt ve çizelge özellikleri, genişletilmiş solvent kütüphanesi ile buharlaşma işlemlerinin verimliliğini ve rahatlığını artırır.

I-100 (Interface)
Kontrol Ünitesi

Buchi I-100 Kontrol Ünitesi, sistem vakumunu kolayca kontrol etmek için kullanılan temel seviye bir arayüzdür. Ekonomik çözümün merkezi arayüzü olan “Rotavapor® Essential”, buharlaşma işleminin verimini arttırır. V100 vakum pompası ve F105 Chiller cihazlarını koordine eder.

Buchi V300
Vakum Pompası

Buchi V300 Vakum Pompası, Hız kontrollü sistemi ile motor gücünü düzenleyerek sisteminizin sürekli vakum altında kalmasını sağlar ve işlem etkinliğinizi yükseltir. Şeffaf gözlem penceresi, düşük gürültü emisyonu ve kimyasal olarak dayanıklı (PTFE) diyafram yapısı ile ihtiyaçlarınızı karşılar.

Buchi V600
Vakum Pompası

Buchi V600 Vakum Pompası, Hız kontrollü sistemi, güçlü ve sessiz çalışan, 1.5 mbar son vakum ve 3.1 m3/saat emiş gücü sağlayan üç kademeli kimyasal dayanımlı (PTFE) diyafram yapısı ile yüksek vakum ihtiyaçlarınızı karşılar.

Buchi V100
Vakum Pompası

Buchi V100 Vakum Pompası, vakum üretimindeki temel İhtiyaçlar için, yerden kazandıran kompakt tasarımı, kimyasal olarak dayanıklı (PTFE) diyafram yapısı ile genel vakum ihtiyaçlarınız için ekonomik çözümler sunar.

Soğutucu Sirkülatör
Chiller F-305 / F-308 / F-314

Buchi F3XX Sirkülasyonlu Soğutucu (Chiller) serisi; rotary evaporatörler (döner buharlaştırıcılar), paralel buharlaştırıcılar, Kjeldahl ve ekstraksiyon ürünleri gibi laboratuvar ekipmanlarıyla çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış yüksek performans sistemlerdir.

Soğutucu Sirkülatör
Chiller F-100 / F-105

Buchi F10X Sirkülasyonlu Soğutucu (Chiller) serisi, özellikle Buchi R100 Rotary Evaporatör sistemleri için tasarlanmış, 500 W soğutma kapasitesine sahip uygun maliyetli sistemlerdir. Laboratuvarınızdaki ekipmanlar için genel çözümler sunar.

Buchi Rotary Evaporator Uygulama Paketleri

1957 yılında BUCHI ilk ticari döner buharlaştırıcıyı tanıttı. Teknolojik uzmanlık ile ve derin müşteri etkileşimi, Rotavapor® ürününü akıllı ve tamamen geliştirdik. entegre sistem. Dikkatlice tasarlanmış çözümlerimiz, faaliyet gösterip gerçekleştirmediğinizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılar. Çok çeşitli endüstriler için Ar-Ge veya kalite kontrol (QC).

Uygulama
«Rotavapor® Dynamic Pro»

Tam entegre otomasyon kontrollü işletimi ile sınırları zorlayın...

Uygulama
«Rotavapor® Essential»

Temel uygulamalarınız için ekonomik çözümler...

Uygulama
«Glass Oven All in One»

Akademik eğitimde özel buharlaştırma uygulamaları...